Doradzamy - Pomagamy - Wspieramy

Dopasuj swój kredyt gotówkowy

Wybierz kwotę kredytu i okres kredytowania a my pokażemy tobie najtańsze i najlepsze kredyty gotówkowe do twoich warunków.

Kwota kredytu 0 zł

Okres spłaty kredytu 0 miesięcy

Formalności związane z kredytem gotówkowym

Dodano: 2017-08-01 07:08 post img

Potrzebujesz szybko dość sporej gotówki, ponieważ Twój budżet w ostatnim czasie okazał się bardzo mocno naruszony? Pamiętaj o tym, żeby przed podjęciem bardzo szybkich kroków, często pod presją danej sytuacji, mimo wszystko zatrzymać się na chwilę, by zapoznać się ze wszystkimi formalnościami. Dzięki temu dowiesz się między innymi w jaki sposób ubiegać się skutecznie o kredyt gotówkowy, nie martwiąc się, że przeoczysz po drodze jakieś ważne dokumenty. Oczywiście warto kierować się również wszelkimi rankingami kredytów gotówkowych, dzięki czemu będziemy w stanie wyszukać dla siebie, jak najkorzystniejszą ofertę.

W końcu chodzi nie tylko o to, by móc otrzymać pożyczkę na dowolny cel, ale jednocześnie nie martwić się o to, że jednak bardzo dużo przepłaciliśmy z tego tytułu pieniędzy.

Czy spłacałeś wcześniejsze zobowiązania w wyznaczonym terminie?

Jeżeli składasz wniosek o kredyt gotówkowy, to każdy bank jest zobowiązany do tego, by sprawdzić Twoją historię kredytową. W tym celu posługują się danymi zaczerpniętymi w Biurze Informacji Kredytowej. Oczywiście nie chodzi tutaj głównie o to, czy miałeś już wcześniej kredyty lub inne zobowiązania finansowe. Ale wyłącznie o to, czy udało Ci się wszystkie zobowiązania spłacać na czas. Ponieważ negatywna historia kredytowa świadczy niestety o tym, że nie zaliczasz się do zbyt rentownych Klientów. Zatem nie zdziw się, że jeżeli miałeś potknięcia w przeszłości, bądź nadal masz zaległe kredyty, których od dawna nie spłacasz, to Twój wniosek zostanie odrzucony.

Ile zarabiasz?

Do wniosku składanego o kredyt gotówkowy, dołącza się również bardzo często zaświadczenie o zarobkach. Coraz częściej jednak przyjmowane są informacje o zarobkach z różnych źródeł, nie tylko z umowy o pracę. Ponieważ jak wiadomo, w dzisiejszych czasach rynek pracy jest dość bardziej skomplikowany. Dlatego brane są pod uwagę wszelkiego rodzaju umowy cywilnoprawne, jak i również umowy zawierane w ramach wykonywania wolnego zawodu. Nie ma również problemu z zaciągnięciem kredytu gotówkowego przez przedsiębiorców.

Często warto skupić się na zaciągnięciu kredytu gotówkowego we własnym banku. Ponieważ stali Klienci mogą liczyć pod tym względem na pewne ulgi. Oznacza to nic innego, jak możliwość wykazania wyciągu z konta bankowego, na które systematycznie od kilku miesięcy były dokonywane wpływy. Bank wtedy na podstawie takich informacji, może wyliczyć spokojnie Twoją zdolność kredytową.

Potwierdzenie danych osobowych

Jak wiadomo, we wniosku podajesz swoje dane osobowe. W związku z tym bank również pod tym względem musi dokonać konkretnej weryfikacji, czy czasem nie podszywasz się pod zupełnie kogoś innego. Do wysyłanego przez Internet wniosku, należy zatem dołączyć kopię dowodu osobistego lub innego dozwolonego dokumentu tożsamości. Niektóre banki oczekują nawet, że wniosek będzie poparty co najmniej dwoma dokumentami tożsamości, w tym jeden ma potwierdzać, że na stałe mieszkamy w Polsce.

Tutaj może nasuwać się od razu pytanie, czy obcokrajowcy, którzy przebywają w Polsce, również mogą ubiegać się o kredyt gotówkowy. Okazuje się, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Wystarczy tylko, by w tym celu okazali paszport oraz kartę pobytu.

Szybka gotówka przy minimalnej ilości formalności

Dzięki temu, że kredyty gotówkowe są dostępne niemalże od ręki, ponieważ często gotówka zostaje wypłacana jeszcze tego samego dnia po zaakceptowaniu wniosku, to dodatkowo nie musimy kompletnie tłumaczyć się z tego, na co przeznaczmy pożyczone pieniądze.

Na pewno ubieganie się o kredyt gotówkowy za pośrednictwem Internetu to stanowcza oszczędność czasu i pieniędzy. Chyba większość osób nie potrafi nawet wyobrazić sobie tego, by w dobie internetu stać w długich kolejkach tylko po to, by zapoznać się ze szczegółami konkretnej oferty. To nie jest jeszcze przecież gwarancją tego, że zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego w danym banku. Wtedy czekałaby nas jeszcze jedna lub co najmniej kilka innych wycieczek po konkurencyjnych placówkach.

Jeżeli jednak skorzystamy z rankingu kredytowego, a następnie przy najkorzystniejszej dla nas ofercie wyślemy formularz przez Internet, to zaoszczędzimy naprawdę bardzo dużo cennego czasu i pieniędzy. Ponieważ wszystkie sprawy załatwimy bez wychodzenia z własnego domu.