Doradzamy - Pomagamy - Wspieramy

Dopasuj swój kredyt gotówkowy

Wybierz kwotę kredytu i okres kredytowania a my pokażemy tobie najtańsze i najlepsze kredyty gotówkowe do twoich warunków.

Kwota kredytu 0 zł

Okres spłaty kredytu 0 miesięcy

Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt gotówkowy przez Internet?

Dodano: 2017-08-01 07:08 post img

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz zaciągnąć kredyt gotówkowy przez Internet, by na pewno nie stać się ofiarą żadnych nieprzyjemności? Tak naprawdę dzisiaj praktycznie bank opiera się na przedstawianiu ofert za pośrednictwem bankowości internetowej. Dzięki temu wiele produktów finansowych jest jeszcze bardziej dostępnych, niż kiedykolwiek wcześniej.

Na pewno banki starają się dorównać swojej konkurencji, czyli firmom pozabankowym. W tym przypadku dokładają wszelkich starań, by pieniądze z kredytu były jak najszybciej dostępne dla wnioskujących Klientów. Wszystkie kredyty gotówkowe są przeznaczone dla osób, które chcą pożyczone pieniądze przeznaczyć dosłownie na dowolny cel. Jednak coraz więcej produktów finansowych tego typu, umożliwia również spłacenie wszystkich wcześniejszych zadłużeń. Czyli najprościej mówiąc istnieje możliwość konsolidacji długów.

Na pewno przeglądając wszelkie oferty, będzie nam zależeć przede wszystkim na tym, by znaleźć jak najtańszy, oraz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy. Niestety mało kto posiada obecnie tyle czasu, by móc na spokojnie rozeznawać wszelkie oferty z osobna. W tym celu jednak można posłużyć się swobodnie rankingami kredytowymi. Dzięki nim jest możliwe pożyczenie pieniędzy z banku, który od swoich Klientów pobiera najniższe opłaty.

Zalety korzystania z bankowości internetowej

Osoby, które jeszcze dość sceptycznie podchodzą do zaciągania kredytu gotówkowego przez Internet, powinny tak naprawdę zaznajomić się ze wszelkimi zaletami takich rozwiązań. Na pewno do nich zalicza się między innymi to, że wypełnianie prostego formularza zajmuje dosłownie kilka minut. Dzięki temu omijamy tak naprawdę spotkanie z konsultantami w oddziale banku. W ten sposób oszczędzamy czas, ponieważ takie formalności z powodzeniem wykonamy z domowego zacisza o dogodnej dla siebie porze. Bez czekania w długich kolejkach.

Po wypełnieniu wniosku, w którym oczywiście musi zostać zawarta informacja na temat tego, jaką kwotę chcemy pożyczyć, przez jaki okres czasu zamierzamy spłacać swoje zobowiązanie, a także po udostępnieniu naszego numeru telefonu, możemy spodziewać się kontaktu ze strony konsultanta bankowego. W tym czasie właśnie następuje weryfikacja nie tylko naszych danych osobowych, ale i również tego, czy posiadamy odpowiednią zdolność kredytową, czy też nie posiadamy żadnych niespłaconych wcześniej zadłużeń.

Na pewno powinniśmy uważać na wszystkie oferty, szczególnie te wyróżniające się bardzo niskim oprocentowaniem. Niestety często bywa tak, że banki chcą zwrócić uwagę jak największej liczby potencjalnych kredytobiorców, właśnie na bardzo niskie oprocentowanie. Jednak dopiero po zapoznaniu się z dokładnymi warunkami umowy, dochodzi do nas, iż tak naprawdę będziemy musieli jeszcze doliczyć do naszych wszystkich kosztów, wiele innych opłat. Dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy zwracać uwagą na wskaźnik RRSO. Czemu to jest takie ważne? Ponieważ chyba nikt nie chce mieć do czynienia ze zbyt wysokimi ratami, których niestety później nie sposób spłacić. Dlatego, jeżeli zależy Ci na tym, by Twój budżet nie został w żaden sposób za bardzo naruszony, to jednak należy wziąć pod uwagę wszystkie dosłownie koszty tego kredytu.

Promocyjne kredyty gotówkowe – czy warto?

Na pewno osoby poszukujące kredytu gotówkowego o niskiej wartości, mogą obecnie pokusić się o skorzystanie z promocyjnej oferty Eurobanku. Jest to pożyczka gotówkowa o nazwie „Wypożyczka”, dzięki której możemy pożyczyć do 20 tys. złotych, z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 60 miesięcy. Jednocześnie zaskakujące w tej ofercie na pewno jest to, że oprocentowanie utrzymuje się na zerowym poziomie. Natomiast prowizja utrzymuje się na poziomie 10% od wartości pożyczonej kwoty.

Jeżeli jednak interesuje nas zdecydowanie większa kwota pożyczki, to w takim razie powinniśmy skupić się na Pożyczce 5% z gwarancją, która proponowana jest przez Alior Bank. Główną zaletą tego produktu na pewno jest to, iż maksymalna kwota kredytu wynosi aż 200 tys. złotych. Natomiast maksymalny okres spłaty został wyliczony na 10 lat. Niskie oprocentowanie na poziomie 5% w skali roku, wraz z brakiem prowizji, wyglądają naprawdę zachęcająco. Nie powinniśmy mimo wszystko zapominać również o tym, że do kosztów kredytu doliczana jest opłata przygotowawcza w wysokości 5% wartości kredytu. W związku z tym, możemy mieć na uwadze, że jest to dość ciekawa propozycja dla poszukujących tanich kredytów. Tym bardziej, że tak naprawdę nie posiadamy żadnego obowiązku przedstawiania zaświadczeń o dochodach, jeżeli ubiegamy się o kredyt gotówkowy w wysokości do 4 tys. złotych.

Na pewno teraz, po przejrzeniu rankingów kredytowych, na zaciąganie pożyczek przez Internet będziemy patrzyli zupełnie inaczej. W końcu banki muszą ściśle przestrzegać prawa bankowego, który nie tylko przyznaje placówkom pewne prawa, ale i również wiele obowiązków, chroniących przy tym ich Klientów. Na pewno kredyty gotówkowe zaciągane w bankach należą do bezpiecznych produktów, czego niestety nie zawsze możemy powiedzieć o pożyczkach pozabankowych udzielanych przez mało znane parabanki.