Doradzamy - Pomagamy - Wspieramy

Dopasuj swój kredyt gotówkowy

Wybierz kwotę kredytu i okres kredytowania a my pokażemy tobie najtańsze i najlepsze kredyty gotówkowe do twoich warunków.

Kwota kredytu 0 zł

Okres spłaty kredytu 0 miesięcy

Jak spłacać kredyt nie ponosząc dodatkowych kosztów?

Dodano: 2017-08-01 07:08 post img

Twój domowy budżet znalazł się w opłakanym stanie? Możesz skorzystać z kredytu gotówkowego, który okaże się najkorzystniejszym wariantem. Przede wszystkim największą zaletą przemawiającą za zaciągnięciem tego kredytu, jest obecna niska stopa procentowa Narodowego Banku Kredytowego. Dzięki czemu kredyty gotówkowe, jeszcze nigdy nie były tak tanie, jak w chwili obecnej. Nie wiadomo jednak kiedy tak naprawdę Rada Polityki Pieniężnej podniesie stawki. Trzeba w takim razie korzystać z atrakcyjnych stawek, ponieważ może się okazać, iż za jakiś czas, nie będziemy mieli już do nich dostępu.

Na pewno kredyty gotówkowe posiadają jeszcze więcej zalet, niż nam się wydaje. Przede wszystkim są one bardzo łatwo dostępne. Wystarczy posiadać urządzenie mobilne podłączone do Internetu, by później móc spokojnie wysłać wniosek o interesujący nas kredyt. Trzeba jednak zwracać szczególną uwagę na wysokość miesięcznych rat. Ponieważ mimo tego, że bank wylicza naszą zdolność kredytową, to i tak samodzielnie jesteśmy w stanie ocenić, czy daną ratę jesteśmy w stanie pogodzić z innymi wydatkami.

Wybierz najtańszy kredyt gotówkowy

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób zaciągnąć najkorzystniejszy kredyt gotówkowy? Na pewno warto przejrzeć ranking kredytów gotówkowych. Ponieważ wystarczy dosłownie kilka minut, by dowiedzieć się, który produkt bankowy faktycznie dostarczy Ci zobowiązanie, które zaspokoi Twoje potrzeby finansowe. Jednocześnie przy tym zyskasz gwarancję, że nie przepłacisz.

Co zawiera w sobie taki ranking kredytów gotówkowych? W pierwszej kolejności oczywiście zwracamy naszą uwagę na oprocentowanie. Jednak trzeba pamiętać, że nie jest to jedyny koszt, z jakim mamy do czynienia. W rankingu kredytowym będziemy mogli zaobserwować, na jakim poziomie utrzymują się także pozostałe koszty. Zatem weź po uwagę również prowizję, opłatę przygotowawczą, a także ewentualne ubezpieczenie. W krótkich opisach każdego produktu, szybko zorientujesz się, jakie dokładnie warunki musisz spełnić, żeby móc w ogóle wnioskować o poszczególny kredyt.

Jeżeli nadal masz wątpliwości, który kredyt gotówkowy okazałby się dla Ciebie najlepszy, to dobrze jest tak naprawdę skorzystać z pomocy ze strony specjalistów. Jest ona bezpłatna, ale dzięki niej dostosowany zostanie produkt bankowy, do Twoich indywidualnych potrzeb. Na pewno bardzo dużą wygodą jest to, by zaciągać kredyt gotówkowy za pośrednictwem Internetu. Chyba nie ma w tej chwili szybszej i łatwiejszej drogi w składaniu wniosku o kredyt gotówkowy. Ponadto wysłanie wniosku nadal nie oznacza, że godzisz się na stawiane w umowie warunki. Zaczynają Cię one obowiązywać dopiero po podpisaniu umowy.
Oczywiście nie należy brać szczegółowo do siebie wszystkich podanych informacji, jakie znajdują się w rankingu. Przede wszystkim takie wartości mają charakter uśredniony. To oznacza nic innego, jak po prostu szybkie oszacowanie kosztów dla konkretnego produktu finansowego.
Często mogą one być zmienne oraz zależne od poszczególnej zdolności kredytowej Klienta, a także tego, czy jest on nowym kredytobiorcą, czy też posiada już konto bankowe w danej placówce.

Promocje, nie zawsze takie atrakcyjne

Wydaje Ci się, że każda reklamowana promocja będzie dla Ciebie jak najbardziej korzystna? Niestety nie ma na to żadnej reguły. Czasami jest tak, że promocyjne oprocentowanie, które rzeczywiście na pierwszy rzut oka wydaje się być najniższe wśród wszystkich pozostałych kredytów, to jednak za nim chowają się dużo wyższe, pozostałe koszty. Dlatego nie warto rzucać się na takie oferty, bez dokładnego sprawdzenia, jak wygląda na przykład sytuacja z prowizją, czy też opłatą przygotowawczą. Ponieważ później może się okazać, że tych kosztów jest tak dużo i są one na tyle wysokie, iż kredyt gotówkowy w rankingu zaczyna zajmować jedno z ostatnich miejsc.

Najlepiej jest zatem zacząć od sprawdzania kredytu gotówkowego w swoim banku. Ponieważ może się okazać, że dla stałych Klientów została przygotowana zdecydowanie korzystniejsza oferta, niż dla nowych osób.

Oczywiście pod żadnym pozorem nie powinieneś opierać się na podstawie dawno nieaktualnych ofert. Ponieważ czasami bywa tak, że na rynek bankowy wchodzi kredyt, który jednocześnie jest w danej chwili najtańszy ze wszystkich pozostałych propozycji. Warto w takim razie skorzystać z aktualnych narzędzi finansowych, by nie stać się ofiarą pułapki finansowej.