Doradzamy - Pomagamy - Wspieramy

Dopasuj swój kredyt gotówkowy

Wybierz kwotę kredytu i okres kredytowania a my pokażemy tobie najtańsze i najlepsze kredyty gotówkowe do twoich warunków.

Kwota kredytu 0 zł

Okres spłaty kredytu 0 miesięcy

Kredyty i pożyczki na wiosnę

Dodano: 2017-08-24 05:08 post img

Wiosna jest porą roku, kiedy zaczynamy coraz częściej myśleć o przeprowadzeniu poważnych zmian. Na przykład planujemy generalny remont własnego mieszkania. W takich okolicznościach warto pomyśleć o tym, żeby zasilić swój domowy budżet dodatkowym zastrzykiem finansów. W jaki sposób możemy to zrobić? Oczywiście zaciągając kredyt gotówkowy, z którego pieniądze możemy przeznaczyć dosłownie na każdy cel, jaki tylko sobie wymyślimy.

Aktualnie możemy liczyć na wyjątkowo korzystne warunki. Wszystko dlatego, ponieważ kredyty gotówkowe wyróżniają się bardzo niskimi stopami procentowymi, które zostały uwzględnione w Narodowym Banku Polskim. Oprócz bardzo niskiego oprocentowania, dodatkowo możemy liczyć także na pozostałe korzystne warunki. Do nich zalicza się chociażby minimum formalności, jak i również możliwość złożenia wniosku za pośrednictwem Internetu.

Coraz więcej banków nie warunkuje udzielenia kredytu gotówkowego od bardzo skomplikowanych formalności. Zatem jeżeli pożyczanie pieniędzy z banku kojarzy Ci się z żyrantami, czy też wykupieniem drogiego ubezpieczenia, powinni skupić się na aktualnych ofertach, wolnych od tego typu czynników. Najważniejsze jest również to, że pieniądze są bardzo szybko przelewane na konto kredytobiorcy. Często ten termin wynosi maksymalnie jeden dzień roboczy, od momentu zaakceptowania wniosku.

Czy kredyt gotówkowy musi być drogi?

Warto zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście istnieje możliwość obcięcia wszystkich kosztów przy kredycie gotówkowym. Czasami banki oferują wiele promocyjnych kredytów. Jednak należy zwracać uwagę nie tylko na wysokość oprocentowania, ale także na pozaodsetkowe koszty.

Nie można zweryfikować oferty po jej promocyjnej reklamie. Ponieważ dopóki nie zapoznamy się z dokładną umową, nie jesteśmy niestety w stanie ocenić, czy jesteśmy na przykład zmuszeni do założenia dodatkowego konta, które będzie niestety generować dodatkowe koszty.

Pomocnym narzędziem, który zawiera w sobie informacje o najkorzystniejszych kredytach, jest ranking kredytowy. To właśnie według takiego narzędzia, będzie można ocenić, jakie koszty poniesiesz w przypadku określonych wariantów.

Tym bardziej, że niektóre kredyty gotówkowe, po ich ubezpieczeniu są tak naprawdę jeszcze tańsze. Ponieważ często banki proponują niższe oprocentowanie lub prowizję po przystąpieniu do takiego ubezpieczenia.

Ostatnie szlify przed podpisaniem umowy

Na pewno nie powinieneś pod żadnym pozorem podpisywać umowy bez dokładnego przeczytania zawartej w niej treści. Warto zatem zwrócić jeszcze uwagę na kilka istotnych aspektów, które mogą mieć wpływ na Twój ostateczny wybór.

Na pewno warto zwrócić uwagę, z iloma formalnościami będziesz musiał się zmierzyć przed zaciągnięciem konkretnego kredytu gotówkowego. Istotne jest również to, czy konsultanci pracujący w banku są na wyciągnięcie ręki, czy niestety infolinia jest cały czas zajęta. Niestety czasami zdarza się tak, że rozwiewanie wszelkich wątpliwości za pośrednictwem infolinii nie jest takie proste, ze względu na utrudniony kontakt z pracownikami konkretnej placówki.

Kolejnym aspektem, na jaki koniecznie należy zwrócić uwagę jest sprawdzenie kosztów kredytu gotówkowego. Sprawdź ile dokładnie zapłacisz za konkretny kredyt, a także ile będzie wynosiła Cię miesięczna rata. Korzystając z rankingów kredytowych, na pewno masz dostęp do wyliczenia, w którym banku zapłacisz najmniej, a w której placówce konkretny kredyt niestety wyjdzie najdrożej.

Na początku wybieranie dla siebie odpowiedniego kredytu gotówkowego, będzie wydawać Ci się bardzo trudne. To tylko pozory. Ponieważ całą taką procedurę możesz z powodzeniem usprawnić. Zastanawiasz się w jaki sposób możesz tego dokonać? Na pewno po prostu decydując się na spisanie wszystkich swoich oczekiwań. Wtedy znacznie szybciej i łatwiej dopasujesz warunki poszczególnych kredytów do swoich potrzeb.

Dobrze jest ocenić swoje możliwości finansowe. Co to dokładnie oznacza, przecież bank ma za zadanie wyliczyć naszą zdolność kredytową. Tak naprawdę to w naszym interesie jest ocenienie, czy w skali jednego miesiąca faktycznie będziemy w stanie opłacić ratę kredytową, czy jednak nasze rzeczywiste wydatki są już tak napięte, że niestety będziemy mieli z tym ostatecznie poważny problem.

Po zweryfikowaniu swoich oczekiwań, ale i także możliwości, na pewno będzie nam łatwiej podjąć ostateczną decyzję. Świadome przeglądanie wszystkich ofert doprowadzi nas na pewno do tego, że nie wprowadzimy się w błędne koło problemów finansowych, ale pożyczone pieniądze okażą się dla nas przepustką do realizacji wcześniej zamierzonych celów.