Doradzamy - Pomagamy - Wspieramy

Dopasuj swój kredyt gotówkowy

Wybierz kwotę kredytu i okres kredytowania a my pokażemy tobie najtańsze i najlepsze kredyty gotówkowe do twoich warunków.

Kwota kredytu 0 zł

Okres spłaty kredytu 0 miesięcy

Najlepsze Kredyty Gotówkowe

kredyty gotówkowe PKO Bank Polski Produkt finansowy proponowany przez PKO Bank Polski, to doskonała opcja dla osób, które poszukują szybkiego zastrzyku gotówki. Na pewno warto wspomnieć tutaj w pierwszej kolejności o tym, że pieniądze mogą być przeznaczone dosłownie na każdy cel, w tym również na konsolidację wcześniejszych zadłużeń. Kredyt jest dostępny zaró. . .
Oprocentowanie 9,99 %
Prowizja 3,75 %
Rata miesięczna 479 PLN
kredyty gotówkowe Deutsche Bank Często jesteśmy zainteresowani kredytami gotówkowymi, gdy chcemy przeznaczyć pieniądze na dowolny cel, bez tłumaczenia się z tego konkretnej placówce bankowej. Okazuje się, że Deutsche db Kredyt Bankowy, to również idealna okazja dla osób, poszukujących środków finansowych przeznaczonych na konsolidację kredytów oraz innych zobow. . .
Oprocentowanie 9,75 %
Prowizja 2,75 %
Rata miesięczna 472 PLN
kredyty gotówkowe mBank Jeżeli potrzebujesz bardzo szybkiego zastrzyku gotówki, to z pewnością będziesz zadowolony z oferty kierowanej przez mBank. Produkt finansowy mRaty, kierowany jest nie tylko do stałych Klientów banków, ale również i do nowych usługobiorców. Oczywiście stali Klienci, mogą liczyć na zdecydowanie korzystniejsze warunki, w tym niższą . . .
Oprocentowanie 9,50 %
Prowizja 3,00 %
Rata miesięczna 472 PLN
kredyty gotówkowe Raiffeisen Polbank Z oferty Raiffeisen Polbanku „Kredytu na miarę”, korzystać mogą wyłącznie obecni Klienci banku. Mogą wnioskować o maksymalną kwotę wynoszącą 150 tys. złotych. Co ciekawe, by otrzymać kredyt w tej placówce, żaden z Klientów nie jest zobowiązany do ubezpieczania pożyczki, czy też przedstawiania swojego poręczyciela. Minimum f. . .
Oprocentowanie 9,00 %
Prowizja 2,50 %
Rata miesięczna 468 PLN
kredyty gotówkowe Volkswagen Bank
05 Volkswagen Bank
Kredyt Plus od Volkswagen Banku
Klienci korzystający z oferty Volkswagen Banku, mogą przeznaczyć pożyczone pieniądze na dowolny cel. Minimum formalności, jak i również bardzo szybka decyzyjność banku - to główne zalety placówki. Osoby, które posiadają w tym banku konto osobiste, oczywiście mogą liczyć na zdecydowanie korzystniejsze warunki. Chociaż oprocentow. . .
Oprocentowanie 8,99 %
Prowizja 3,00 %
Rata miesięczna 470 PLN
kredyty gotówkowe Getin Bank Klienci, którzy poszukują kredytu przy minimalnej ilości formalności, spokojnie mogą skorzystać z propozycji Get In Banku. Główną zaletą tego rozwiązania jest to, że stali Klienci nie muszą przedstawiać żadnych zaświadczeń o dochodach, ponieważ wystarczy wyciąg z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Na podstawie tych dany. . .
Oprocentowanie 8,90 %
Prowizja 4,50 %
Rata miesięczna 476 PLN
kredyty gotówkowe ING Bank Śląski
07 ING Bank Śląski
Pożyczka gotówkowa od ING Banku
ING Bank Śląski, przygotował niesamowitą ofertę, kierowaną przede wszystkim do stałych Klientów. Ponieważ właśnie Ci mogą skorzystać z wielu profitów, w postaci niższej prowizji, a także braku konieczności dostarczaniu zaświadczeń o dochodach. W tym celu wystarczy posiadać konto bankowe w ING Banku Śląskim, przynajmniej od 6 . . .
Oprocentowanie 8,80 %
Prowizja 5,00 %
Rata miesięczna 478 PLN
kredyty gotówkowe Bank BPS Grupa BPS Banki Spółdzielcze przedstawia ofertę kierowaną zarówno do stałych, jak i nowych Klientów. Oprocentowanie, jak i również prowizja są uzależnione od wielu czynników. Na pewno stali Klienci mogą liczyć na dużo niższą prowizję. Ponadto wszystkie koszty okołokredytowe są uzależnione także od tego, na jaki pakiet ubezpie. . .
Oprocentowanie 8,00 %
Prowizja 5,00 %
Rata miesięczna 474 PLN
kredyty gotówkowe mBank Kredyt gotówkowy to najkorzystniejsza opcja przede wszystkim dla osób, które są już Klientami tego banku. Posiadacze kont osobistych mogą liczyć na zdecydowanie niższe oprocentowanie, niż nowi Klienci. Wysoka kwota maksymalna, a także długi okres spłaty, również wychodzą na korzyść osób zainteresowanych tym produktem finansowym. . . .
Oprocentowanie 7,89 %
Prowizja 6,25 %
Rata miesięczna 481 PLN
kredyty gotówkowe T-mobile Usługi Bankowe
010 T-mobile Usługi Bankowe
Pożyczka od T-mobile Usługi Bankowe
Chociaż T-mobile kojarzony jest wyłącznie z świadczeniem usług telefonicznych, tak naprawdę w ostatnich latach, dość mocno rozwinął się sektor T-Mobile Usługi Bankowe. Takie usługi kierowane są przede wszystkim do osób korzystających z sieci telekomunikacyjnej. Nie ma jednak żadnych przeszkód ku temu, żeby również dołączyć . . .
Oprocentowanie 7,75 %
Prowizja 2,99 %
Rata miesięczna 464 PLN
kredyty gotówkowe Credit Agricole
011 Credit Agricole
Credit Agricole Kredyt Gotówkowy
Osoby, które postawione są w sytuacji, że nie umieją do końca określić ile wyniosą ich poszczególne wydatki, mogą z powodzeniem skorzystać z oferty przedstawionej przez Credit Agricole. Jest to kredyt gotówkowy, który za dodatkową opłatą pozwala dobrać dodatkowe środki finansowe. Produkt kierowany jest zarówno do osób, które p. . .
Oprocentowanie 6,00 %
Prowizja 12,50 %
Rata miesięczna 498 PLN
kredyty gotówkowe Credit Agricole Zależy Ci na szybkiej wypłacie gotówki, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel? Takim rozwiązaniem jest niewątpliwie Credit Agricole Prostoliczony. Jego największą zaletą jest to, że na atrakcyjne warunki możemy się załapać nawet bez zakładania konta osobistego. Chociaż nie ma co ukrywać, że osoby, które są już stałymi Kl. . .
Oprocentowanie 6 %
Prowizja 12,50 %
Rata miesięczna 498 PLN
kredyty gotówkowe BGŻ BNP Paribas
013 BGŻ BNP Paribas
BGŻ BNP Paribas Kredyt gotówkowy
Jeżeli interesuje Cię pożyczenie znacznej sumy na bardzo atrakcyjnych warunkach, to kredyt gotówkowy w BGŻ BNP Paribas będzie strzałem w dziesiątkę. Przede wszystkim oprocentowanie, jak i również prowizja utrzymują się na bardzo niskim poziomie. Największą zaletą na pewno jest to, iż nie potrzeba wcale zakładać konta bankowego. . . .
Oprocentowanie 5,49 %
Prowizja 2,90 %
Rata miesięczna 454 PLN
kredyty gotówkowe Alior Bank Poszukując tanich kredytów gotówkowych, które pozwolą na zasilenie domowego budżetu, warto zainteresować się ofertą kierowaną przez Alior Bank. Produkt finansowy o nazwie Alior pożyczka 5% z gwarancją, jest doskonałym rozwiązaniem wyróżniającym się nie tylko niskim oprocentowaniem, ale i również przede wszystkim brakiem naliczo. . .
Oprocentowanie 5,00 %
Prowizja 0,00 %
Rata miesięczna 471 PLN
kredyty gotówkowe EuroBank Osoby, które zainteresowane są bardzo szybki zastrzykiem gotówki na atrakcyjnych warunkach, mogą skorzystać z promocyjnej oferty kierowanej przez Eurobank. Produkt finansowy, jakim jest „Wypożyczka”, to doskonała opcja dla osób potrzebujących raczej niedużych środków finansowych. Ponieważ maksymalna wysokość kredytu wynosi zaled. . .
Oprocentowanie 0 %
Prowizja 10 %
Rata miesięczna 458 PLN

Jak ubiegać się o kredyt gotówkowy? Wybierz ofertę z minimalną ilością formalności

Jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu ubieganie się o kredyt gotówkowy wcale nie było takie łatwe jak dzisiaj. Nie tylko banki wychodzą na przeciw oczekiwaniom swoich Klientów, ale również możemy z powodzeniem powiedzieć także o rosnącej świadomości samych Klientów. Obecnie kredyty gotówkowe dostępne są niemalże na wyciągnięcie ręki. Tak naprawdę w celu pożyczenia pieniędzy, wcale nie musimy udawać się do żadnego oddziału bankowego, ponieważ wszystkie formalności z powodzeniem załatwimy za pośrednictwem Internetu.

Na decyzję kredytową czekamy najczęściej od kilku do kilkunastu minut. Natomiast po zatwierdzeniu wniosku, pieniądze są przelewane jeszcze tego samego dnia. Oczywiście mowa jest o godzinach pracy konsultantów bankowych. Chociaż niektóre placówki oferują dyżury w rozpatrywaniu wniosków, nawet w soboty.

Większość banków faktycznie weryfikuje zdolność kredytową konkretnych Klientów, na podstawie dostarczonych zaświadczeń o dochodach. Zdecydowanie łatwiej mają stali Klienci banków. Ponieważ wystarczy często wyciąg z konta bankowego, za ostatnie 6 miesięcy potwierdzający stałe wpływy. Niektóre oferty kredytów gotówkowych, rzeczywiście posiadają pewne warunki. Kryją się w nich między innymi obowiązek założenia konta osobistego, czy też skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia.

Banki nie przydzielają kredytów gotówkowych osobom, które mają negatywną historię kredytową. Dlatego takie parametry są dokładnie wcześniej sprawdzane w Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli tam widnieje nasze nazwisko, jako niewypłacalny dłużnik, to niestety nasz wniosek zetknie się z negatywną odpowiedzią.

Bankowość online Czyli jak zaciągnąć kredyt gotówkowy za pośrednictwem Internetu?

Praktycznie każdy Klient obecnie ma dostęp do swojego konta bankowego przez Internet. Przyczynił się do tego rozwój bankowości online. Jednak sprawdzanie swojego statusu finansowego, jak i również wykonywanie przelewów, to nie wszystkie udogodnienia, z jakich możemy z powodzeniem korzystać. I to dosłownie bez wychodzenia z domu. Ponadto często zaciągnięte kredyty przez Internet są jeszcze bardziej korzystniejsze, niż te w oddziale.

Jak w takim razie wyglądają oszczędności generowane w ramach zaciągania kredytu przez Internet? Przede wszystkim, samodzielnie wypełnia wniosek, który następnie wysyła do Biura Obsługi Klienta. Dzięki temu bardzo często zwolniony jest z kosztów przygotowawczych. Często banki oferują korzystniejsze oprocentowanie lub prowizję dla Klientów, którzy będą korzystać z bankowości internetowej, zamiast składać wniosek bezpośrednio w oddziale.

Klienci dodatkowo zyskują dostęp do przeróżnych ofert w jednym miejscu. Nie muszą tracić pieniędzy ani czasu na wiele wizyt w oddziałach. W tym celu z powodzeniem mogą skorzystać z wygodnych porównywarek finansowych. Decyzja o przyznaniu kredytu zapada wyjątkowo szybko. W takim razie nie musimy ponownie wybierać się do oddziału, po to by odebrać gotówkę. Ponieważ obsługa wykona przelew, często nawet jeszcze tego samego dnia po zaakceptowaniu wniosku.

Jak wypełniać wniosek Wypełnij prawidłowo wniosek kredytowy, by skrócić czas weryfikacji

Niektóre osoby mają bardzo duże zastrzeżenia co do tego, by podawać swoje prawdziwe dane we wniosku, który następnie jest wysyłany za pośrednictwem Internetu. Tak naprawdę bankowość jest bardzo dobrze chroniona pod tym względem. Twoje dane na pewno nie trafią w żadne niepowołane ręce. Mało tego, jeżeli zdecydujesz się na podanie nieprawdziwych danych, Twój wniosek na pewno zostanie odrzucony. Dzieje się to właśnie poprzez ich dokładną weryfikację.

Zastanawiasz się, co dokładnie musisz umieścić w formularzu? Twoje dane kontaktowe niestety nie będą wystarczające. W celu rozpatrzenia Twojego wniosku o kredyt gotówkowy potrzebny jest numer PESEL, a także numer telefonu. Ponadto musisz też uwzględnić kwotę, jaką chcesz pożyczyć z banku, a także czasami potrzebna jest informacja o terminie spłaty.

RRSO - rzeczywisty koszt kredytu gotówkowego

Nie wiesz czym jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania i co dokładnie wchodzi w jej skład? Okazuje się, że pod tym wskaźnikiem kryje się całkowity koszt kredytu gotówkowego. Dzięki temu, jesteś w stanie wyliczyć ile tak naprawdę wyniesie Cię koszt związany z zaciągnięciem zobowiązania w placówce bankowej.

Najczęściej niestety zwracamy uwagę wyłącznie na oprocentowanie nominalne. Ten wskaźnik często jest zaniżany w tym celu by przyciągnąć uwagę Klientów. Natomiast za tym kosztem kryje się jeszcze wiele innych opłat. Dlatego warto wiedzieć, co dokładnie takiego kryje się pod wskaźnikiem RRSO. Do wszystkich kosztów kredytowych na pewno wliczymy oprocentowanie nominalne, naliczaną prowizję oraz opłatę przygotowawczą. Coraz więcej banków jednak decyduje się na naliczanie prowizji, ale za to rezygnuje już z opłaty przygotowawczej. Ponadto wiele banków również pozostawia dodatkowy koszt, jakim jest ubezpieczenie kredytu, jako nieobowiązkowy.

Chociaż pod RRSO, nie kryją się inne opłat, które na przykład są związane z innymi produktami finansowymi. Do nich zalicza się chociażby prowadzenie obowiązkowego konta bankowego, który jest warunkiem skorzystania z promocyjnego kredytu. Warto w takich okolicznościach sobie przekalkulować, czy na pewno takie rozwiązanie się opłaca. Ponieważ często koszt związany z prowadzeniem rachunku osobistego w skali roku wychodzi bardzo duży.

Okres spłaty kredytu Czynnik mający wpływ na zdolność kredytową

Wiele osób jest zainteresowanych kredytem gotówkowym, ale przy okazji musi się pilnować, by za bardzo nie naruszyć swojego budżetu domowego. W takich okolicznościach warto zwrócić uwagę na dobór czasu spłaty całego zobowiązania. Ponieważ w tym przypadku reguła jest bardzo prosta - ta sama kwota kredytu spłacana przez dłuższy okres czasu, jest rozbijana na zdecydowanie mniejsze raty. W ten sposób jednocześnie zdolność kredytowa idzie w górę. Oczywiście trzeba liczyć się też z tym, że im dłużej spłacamy kredyt, tym większe koszty z tego tytułu poniesiemy.

Dlatego warto zastanowić co się nam bardziej opłaca. Czy wolimy pożyczyć tę samą kwotę, ale spłacać ją w prawie nieodczuwalnych ratach, czy jednak zależy nam na tym, by jak najmniej oddać placówce bankowej. Wtedy okres spłaty powinien wynosić jak najmniej.

Rodzaje rat - malejące, czy równe?

Na pewno niejednokrotnie zdarzyło Ci się słyszeć o tym, że kredyt gotówkowy możesz spłacać w ratach równych bądź malejących. Nie jest to raczej dla nikogo większym zaskoczeniem. Jednak warto zrozumieć, kiedy i jaka opcja jest dla nas bardziej opłacalna. Ponieważ nie zawsze raty równe, będą tymi, które korzystniej wypadną dla naszego portfela lub otworzą nam drogę do zdecydowanie większego kredytu.

Na pewno, nie będzie żadnego problemu z wytłumaczeniem rat równych. Ponieważ przez cały okres spłaty kredytu, ustalona kwota kompletnie się nie zmienia. W takim razie można z łatwością ustawić zlecenie stałe i przez kilka kolejnych miesięcy lub nawet lat, zapomnieć o tej kwocie, że ma ona miejsce w domowym budżecie.

Raty malejące dla wielu osób są zdecydowanie bardziej wygodne. Chociażby z tego względu, iż faktycznie każda kolejna rata jest nieco niższa od poprzedniej. W ten sposób nie tylko cały kredyt jest dużo niższy, ale również mamy do czynienia z szybszą i lżejszą spłatą zobowiązania, szczególnie już na samym końcu. Jednak dla niektórych osób prawdziwą barierą może okazać się to, iż w przypadku wyliczenia pierwszych, dużo wyższych rat, niż w przypadku rat równych, należy posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Tutaj niestety w niektórych przypadkach mogą pojawić się pewne komplikacje. Warto jednak może wybrać się do oddziału banku, którego ofertą jesteśmy zainteresowani. Wtedy na pewno nie będzie problemu z tym, by dopasować odpowiedni wariant, nie tylko do Twoich potrzeb, ale i również do indywidualnych możliwości.

Wcześniejsza spłata kredytu - czy to się opłaca?

Teoretycznie jest to naturalne, że nikt z nas nie przepada za tym, by mieć na swoim koncie niezapłacone zobowiązania. W takich okolicznościach przeglądając kolejne oferty, zastanawiamy się, czy możliwe jest wcześniejsze spłacenie kredytu gotówkowego.

Okazuje się, że nie we wszystkich bankach jest to możliwe, a w niektórych placówkach nawet są stawiane z tego tytułu różne warunki. Ponadto czasami trzeba sobie przekalkulować, czy na pewno taka opcja będzie dla nas jak najbardziej korzystna.

Niektóre banki po prostu mają okres karencji, podczas którego na pewno pod żadnym pozorem nie zgodzą się na wcześniejszą spłatę. Inne placówki znowu nie robią najmniejszego problemu z wcześniejszą spłatą zobowiązania, a inne jeszcze z tego tytułu pobierają dodatkową prowizję. W takim razie dopóki konkretnie nie dowiemy się, czy taka opcja, a także na jakich warunkach jest możliwa, to nie powinniśmy w ogóle podpisywać umowy. Chyba, że w ogóle nie jesteśmy zainteresowani ewentualną spłatą kredytu przed terminem.

Chwilówka, czy kredyt gotówkowy?

Na rynku finansowym mamy do czynienia z bardzo dużą ilością rozmaitych propozycji. Wśród nich właśnie pojawiają się kredyty gotówkowe proponowane przez banki, ale i także pożyczki pozabankowe. Te ostatnie, zwane chwilówkami, znajdują się w ofertach firm pożyczkowych. W przypadku obu produktów mamy do czynienia z pożyczką gotówki na dowolny cel. W takim razie żadnej instytucji nie musimy się tłumaczyć, dokładnie na jaki cel przeznaczymy pieniądze.

Warto w takim razie jeszcze zaznaczyć, że z pożyczek pozabankowych korzystają najczęściej osoby, które nie mają zaświadczeń o dochodach, bądź też z różnych przyczyn mogą spodziewać się odmowy ze strony banku. W takich okolicznościach nie pozostaje im nic innego, jak korzystać z usług sektora pozabankowego. Jednak w tym przypadku muszą liczyć się również ze zdecydowanie wyższymi kosztami. Ponadto pożyczki pozabankowe wyróżniają się bardzo krótkim okresem spłaty, wynoszącym średnio 30 dni. Niska kwota maksymalna, wynosząca około od 100 do 3,5 tys. złotych musi zostać spłacana w ratach tygodniowych, bądź też jednorazowej, na koniec trwania umowy.

Dopiero korzystając z kredytu gotówkowego, mamy okazję liczyć na dużo niższe oprocentowanie, jak i również dłuższy okres spłaty kredytu, wynoszący nawet 120 miesięcy. Tutaj także możemy wnioskować o naprawdę bardzo wysokie kwoty. Mianowicie w niektórych bankach nie będzie najmniejszego problemu z tym, by się ubiegać o kredyt w wysokości nawet 150 tys. czy też 200 tys. złotych.

Czytanie umowy kredytowej

Pewnie wiele osób uznaje, iż czytanie umowy kredytowej, to bardzo żmudne, a także nudne zajęcie. Jednak, jeżeli tego nie zrobimy, to później nie powinniśmy mieć do nikogo pretensji, jeżeli zaczną pojawiać się niespodziewane sytuacje, związane z ponoszeniem jeszcze dodatkowych kosztów. W takim razie należy dokładnie zapoznać się ze szczegółami umowy kredytowej. Ponieważ mogą w niej uwidocznić się informacje o pewnych obowiązkach, ale również o przywilejach ze strony Klientów.

Należy pamiętać, że jeżeli jakieś konkretne rzeczy nie będą dla nas do końca jasne, to powinniśmy koniecznie skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Tam konsultanci mają obowiązek wyjaśnić wszystkie niejasności, tak by nasza decyzja o zaciągnięciu kredytu, była jak najbardziej świadoma.

Zatem zanim podpiszesz umowę kredytową, dokładnie zapoznaj się z tym, czy są jakieś konkretne opłaty doliczane do kosztów, czy też możesz korzystać z takich przywilejów, jak na przykład wakacje kredytowe, czy też odroczenie spłaty kredytu.

Brak środków na koncie do spłaty kredytu - co robić?

Zaciągając kredyt gotówkowy na okres kilku miesięcy, tak naprawdę nie ponosimy żadnego ryzyka. Ponieważ bank wyliczył nam zdolność kredytową, jak i również jest to bardzo krótki okres czasu, by w tym czasie wydarzyło się coś tak niespodziewanego, by miało to zrujnować nasz budżet. Jednak, zastanawiając się nad kredytem na zdecydowanie dłuższy okres czasu, powinniśmy zacząć się zastanawiać nad tym, co będziemy mogli zrobić ewentualnie w sytuacji, kiedy faktycznie stracimy pracę, poważnie zachorujemy lub wydarzą się takie rzeczy, które uniemożliwią nam dalszą spłatę kredytu.

Na pewno warto zastanowić się o tym wcześniej, zanim jeszcze podpiszemy umowę. Wtedy będziemy mogli zapoznać się z ewentualnymi kołami ratunkowymi proponowanymi przez bank. W końcu każdemu zależy na tym, by jak najszybciej taki kredyt faktycznie został spłacony. Do takich korzystnych warunków zalicza się na przykład możliwość wzięcia wakacji kredytowych. Inną ciekawą opcją, z której korzystają Klienci mający problem ze spłatą, jest odroczenie terminu uregulowania raty.

Czasami zdarzają się takie sytuacje, kiedy niestety do czynienia mamy nie z jednym, ale co najmniej z kilkoma takimi zobowiązaniami. Wtedy powinniśmy przede wszystkim skupić się na tym, żeby przekalkulować, czy nie lepsza będzie dla nas kredyt konsolidacyjny.

Na pewno, gdy tylko przewidujesz, że nie wyrobisz się ze spłatą kredytu w terminie, to najwyższa pora, by podjąć jakiekolwiek kroki. A najważniejsze jest to, by poinformować bank o zaistniałym problemem. Być może dopasuje Ci indywidualny harmonogram spłaty kredytu.

W jaki sposób zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Wydaje Ci się, że zdolnością kredytową jest tak, że albo się ją ma, albo się nie posiada? Okazuje się, że coraz więcej osób świadomie podejmuje pewne kroki by ją zwiększyć. Szczególnie, jeżeli gotówka pożyczona z banku, jest niezbędna do konkretnych celów. Na pewno w pierwszej kolejności, trzeba sobie samemu odpowiedzieć na pytanie, czy będzie nas stać na spłatę konkretnych rat kredytu. Ponieważ bank wylicza nam pewną zdolność kredytową. Jednak nie powinniśmy zapominać również o tym, iż to my na co dzień zarządzamy swoim budżetem domowym. A skoro to robimy, to wiemy ile pieniędzy faktycznie wydajemy na bieżące potrzeby, a ile nam zostaje jeszcze właśnie na przykład na spłatę kredytu.

Na pewno istnieje kilka cennych sposobów na podwyższenie zdolności kredytowej. Do jednych z takich zasad, zalicza się likwidowanie niepotrzebnych kart kredytowych. Bardzo często jest to produkt finansowy, z którego nie tylko nie korzystamy, ale niestety otworzona linia kredytowa jest brana pod uwagę jako potencjalny koszt.

Może jeszcze spłacasz stary kredyt lub inne zobowiązanie. Doskonałym pomysłem byłoby jego wcześniejsze uregulowanie. Wtedy już na pewno nie musielibyśmy się martwić, że kilka rat, które spokojnie spłacimy, całkowicie zaburzy nam zdolność kredytową.

Jeszcze jedną sprawdzoną sztuczką, jest rozciągnięcie spłaty w czasie. Im dłużej chcemy spłacać zamierzoną kwotę, tym niższe raty będziemy płacili. Może nie jest to opłacalne z tej perspektywy, ponieważ im dłużej spłacamy kredyt, tym koszty są wyższe. Ale za to zdecydowanie obniżamy koszt każdej raty miesięcznej, dzięki czemu nasza zdolność kredytowa idzie ku górze.

Niektóre banki pozwalają na zaciągnięcie kredytu gotówkowego z inną osobą. Oczywiście najpierw trzeba znaleźć taką osobę. Jednak wtedy wszystkie źródła dochodów mogą pozwolić na otrzymanie wysokiego kredytu.

BIK - rejestr dłużników

Czym jest tak naprawdę BIK? Jest to baza danych, w których znajdują się nazwiska osób, które miały jakiekolwiek problemy z dokonaniem płatności. Lub są one uznane już za dłużników, którzy od wielu miesięcy nie robią nic, by spłacić swoje zobowiązania. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, które gromadzi wszystkie informacje na temat takich dłużników, jest oczywiście swoistym zabezpieczeniem dla banków, które nie udzielają kredytów osobom, które później ich nie spłacają.

Jednak BIK można wykorzystać również do budowania dobrej zdolności kredytowej. W końcu banki interesują się nie tylko tym, kto nie spłaca kredytów, ale również tym, kto je spłaca w terminie. Jeżeli jednak jesteś osobą, która wcześniej nie spłacała żadnych długów, to tak naprawdę dla placówki bankowej jesteś wielką niewiadomą. W takim przypadku zaleca się wzięcie chociaż drobnej rzeczy na raty, a następnie spłacać je wszystkie w terminie. Dobra zdolność kredytowa potwierdzi, że należysz do grona osób, którym można powierzyć znaczne pożyczki, ponieważ będziesz je spłacać w wyznaczonym terminie.