Doradzamy - Pomagamy - Wspieramy

Dopasuj swój kredyt gotówkowy

Wybierz kwotę kredytu i okres kredytowania a my pokażemy tobie najtańsze i najlepsze kredyty gotówkowe do twoich warunków.

Kwota kredytu 0 zł

Okres spłaty kredytu 0 miesięcy

Masz dodatkowe potrzeby? Zaciągnij tani kredyt

Dodano: 2017-08-01 06:08 post img

Nie wiemy kiedy dokładnie w naszym życiu będą pojawiać się takie momenty, kiedy rzeczywiście okaże się, że bez dodatkowej gotówki, będzie nam ciężko funkcjonować. Wraz z Nowym Rokiem, mogliśmy doczekać się zupełnie nowych stawek stóp procentowych. Jak zwykle są one ustalane Radę Polityki Pieniężnej. Jednocześnie ustalane są one dla Narodowego Banku Polskiego, który jest kluczowym wymiarem dla pozostałych placówek bankowych. Przez ostatnie dwa lata, mieliśmy do czynienia z deflacją. W takim razie powinniśmy powoli przygotowywać się na inflację. Tak naprawdę jednak nie jesteśmy w stanie ocenić na jakim poziomie ona dokładnie się utrzyma. Jednak ma ona być wyższa, niż w przewidywaniach stawianych przez analityków finansowych.

To właśnie dlatego zachęca się do korzystania z kredytów gotówkowych, których oprocentowanie nadal utrzymuje się na dość atrakcyjnym poziomie. W pierwszej kolejności powinniśmy wspomnieć na pewno o tym, że za jakiś czas, wszystkie kredyty mogą być droższe nawet o kilka procent. W takich okolicznościach, nie warto czekać na podwyżki.

Bez dużych dodatkowych opłat

Osoby, które dość sceptycznie podchodzą do kredytów gotówkowych, które można z powodzeniem zaciągnąć w bankach, najbardziej obawiają się wszelkich dodatkowych kosztów. Tak na prawdę w porównaniu do pożyczek pozabankowych, to właśnie kredyty gotówkowe są o wiele tańsze. W pierwszej kolejności warto pozbyć się stereotypu, że jeżeli zdecydujemy się na wzięcie kredytu gotówkowego, to na pewno czekają nas problemy finansowe. Oczywiście biorąc na siebie kredyt, którego nie będziemy w stanie spłacić, może przyczynić się do ponoszenia nieprzyjemnych konsekwencji. Jednak kredyty gotówkowe są przyznawane osobom, które nie tylko mają dobrą historię kredytową, ale jednocześnie muszą się one wyróżniać także odpowiednią zdolnością kredytową. Dzięki temu bank oddala wniosku osób, które mogą okazać się niewypłacalne.

Kolejną zaletą korzystania z kredytów gotówkowych, jest szybki dostęp do gotówki. Powinniśmy skupiać się przede wszystkim na tym, że wypełniając wniosek, po jego zaakceptowaniu przez bank, pieniądze są przelewane nawet jeszcze tego samego dnia. Dzięki temu osoby, które na przykład borykają się z niespodziewanymi wydatkami, w każdej chwili mogą liczyć na szybki przelew.

Zanim podejmiesz decyzję o wzięciu kredytu gotówkowego, warto nieco wcześniej zapoznać się z rankingiem kredytowym. Dzięki temu dowiesz się, która oferta jest jak najbardziej korzystna. Najczęściej niestety zwracamy uwagę na jak najniższe oprocentowanie. Okazuje się jednak, że prawdziwym wskaźnikiem kosztów, jest przede wszystkim roczna rzeczywista stopa procentowa, czyli RRSO. Przeglądając taki ranking kredytowy, na pewno będziesz mógł spokojnie zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. W końcu różnice pomiędzy najtańszym. jak i najdroższym kredytem, mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Wszystko będzie zależeć również od tego, na jaką kwotę zamierzamy się zadłużyć.

Najtańszy kredyt

Zastanawiasz się jaki kredyt jest teraz najtańszy? Korzystając z rankingu kredytowego, dobrze jest ustalić nie tylko kwotę, jaką chcesz pożyczyć, ale i również czas, w którym zamierzasz spłacić kredyt? Jak taki ranking przedstawia się w danym czasie? Jeżeli przykładowo ustalimy, że chcesz pożyczyć 4 tys. złotych, jednocześnie oddawać tę kwotę przez 48 miesięcy, to na pierwszym miejscu znajdzie się Eurobank. Korzystając z „Wypożyczki”, mamy okazję by spłacać raty w wysokości zaledwie 91,67 złotych. Mimo, że prowizja w tym banku utrzymuje się na poziomie 91,67 złotych, to tak naprawdę oprocentowanie w tej chwili jest promocyjne, ponieważ utrzymuje się na zerowym poziomie.

Na drugim miejscu możemy wspomnieć o kredycie gotówkowym zaciągniętym w BGŻ BNP Paribasie. Ponieważ będziemy mieli do czynienia z ratą wynoszącą zaledwie 95,70 złotych miesięcznie. Tutaj oferta przewiduje oprocentowanie wynoszące 5,49 % w skali roku. Do poprzedniej oferty może rzeczywiście może wydawać się to stosunkowo dużo. Jednak prowizja utrzymuje się już na znacznie niższym poziomie. Ponieważ wynosi ona zaledwie 2,90% od wartości pożyczanej kwoty.

Warto wspomnieć jeszcze o trzeciej opcji, którą jest Alior Bank. Tutaj Klienci mogą zaciągnąć wcześniej wspomniany kredyt gotówkowy z oprocentowaniem wynoszącym 5% w skali roku. Natomiast do dodatkowych kosztów, nie są doliczane żadne dodatkowe opłaty. Mianowicie prowizja wynosi naprawdę 0%. Dzięki temu miesięczna rata, również w tym przypadku nie przekracza 100 złotych. Czyli dokładnie utrzymuje się na poziomie 96,72 złotych miesięcznie.

Oczywiście każdy może ustalić swoje kryteria, jakie go interesują najbardziej. Ponieważ może się okazać, że dla jednej osoby, będzie zdecydowanie korzystniej, jeżeli zdecyduje się na kredyt gotówkowy na dużą sumę pieniędzy. Ale za to z krótkim okresem spłaty. Natomiast inni kredytobiorcy, którym zależy już rzeczywiście na zwiększeniu swojej zdolności kredytowej, dla mniejszych kwot, wydłużają okres spłaty do maksimum.