Doradzamy - Pomagamy - Wspieramy

Dopasuj swój kredyt gotówkowy

Wybierz kwotę kredytu i okres kredytowania a my pokażemy tobie najtańsze i najlepsze kredyty gotówkowe do twoich warunków.

Kwota kredytu 0 zł

Okres spłaty kredytu 0 miesięcy

Czy można zabezpieczyć swoje finanse, zaciągając kredyt gotówkowy?

Dodano: 2017-10-05 04:10 post img

Wszystkie kredyty na pewno kojarzą nam się z dodatkowymi zobowiązaniami. Niektóre osoby mają nawet nieodłączne wrażenie, iż zaciągając kredyt gotówkowy, na pewno będziemy mieli z tego powodu tylko kolejne problemy finansowe. Zatem stwierdzenie, że ten produkt finansowy może uratować nasz budżet, wydaje się być mylny. Czy na pewno? Warto zastanowić się nad tym tematem nieco bardziej, przez co można dojść do bardzo zadziwiających wniosków.

Niespodziewane wydatki i co wtedy

Chyba każdemu z nas przytrafiła się choć raz w życiu sytuacja, kiedy mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi wydatkami. Oczywiście sami decydujemy, czy wtedy robimy wszystko, by sprostać takim wyzwaniom, czy oddalamy ten problem jak najbardziej, tylko możemy.

Takich przykładów z życia można znaleźć całą masę. Wśród nich wymienia się chociażby nagły ból zęba. Niby nic takiego, ale jeżeli nam doskwiera, a nawet uniemożliwia codzienne funkcjonowanie, powinniśmy wybrać się jak najszybciej do stomatologa. Oczywiście takie sytuacje wymagają od nas najczęściej wydania odpowiedniej sumy pieniędzy, by zapisać się na prywatne leczenie – szczególnie jeżeli zależy nam na czasie.

W chwili kiedy jednak nie mamy pieniędzy na ten cel, zapewne zaczynamy odkładać wizytę u stomatologa na bliżej nieokreślony termin. Niestety ząb nie tylko nie został wyleczony, ale jego stan się pogarsza. W związku z tym w końcu kiedy już uda nam się zapisać się na wizytę, może okazać się, że zwykłe leczenie ubytku nie wystarczy i potrzebne będzie konieczne leczenie kanałowe. Jak wiadomo, wiąże się to z dużo wyższymi, nawet kilkukrotnie – kosztami. Jeżeli zależy nam na tym, by zęba nie stracić, to będziemy próbowali zrobić wszystko, by go wyleczyć.

Teraz już wiemy, że kredyt gotówkowy mógłby zdecydowanie szybciej pomóc rozwiązać tę sytuację. Wtedy nie tylko ponieślibyśmy o wiele niższe koszty, ale również nie musielibyśmy się martwić tym, czy na pewno, nie stracimy swojego zęba.

Oczywiście takich sytuacji jest zdecydowanie więcej – przeciekający dach, zalana łazienka, popsute auto, czy też wysokie rachunki za prąd lub ogrzewanie. Im później zmierzymy się z takimi niespodziewanymi wydatkami, tym bardziej mogą one przybrać na sile.

Kredyt gotówkowy – wystarczy mądrze wybrać

Na pewno jeszcze nie brakuje sceptyków, którzy będą chcieli nam za wszelką cenę udowodnić, że z kredytem gotówkowym wiążą nam się dodatkowe koszty. Faktycznie jest to nieodłączna część tego produktu finansowego. Jednak jeżeli dobrze przemyślimy zaciągnięcie kredytu, to będziemy mogli uniknąć bardzo wysokich opłat.

W tym celu warto skorzystać między innymi z rankingu kredytów gotówkowych. Właśnie takie zestawienia przedstawiają nam najkorzystniejsze kredyty gotówkowe. Jednocześnie, jeżeli określisz dokładnie z jakimi wydatkami będziesz musiał się zmierzyć, na pewno będzie Ci łatwiej określić swoje wymagania względem kredytu gotówkowego. Potrzebując nie więcej niż kilka tysięcy złotych, przestają Cię tym samym interesować wszelkiego rodzaju oferty na kredyty gotówkowe na maksymalne sumy wynoszące nawet 200 tys. złotych.

Warto pomyśleć o skorzystaniu z kalkulatora finansowego, ponieważ dzięki niemu masz szansę dokładnie wycenić z jaką miesięczną ratą będziesz mieć do czynienia przy swoich indywidualnych preferencjach.

Sprawdź wszystkie koszty

Na pewno bardzo ważnym aspektem jest to, by nie skupiać się wyłącznie na oprocentowaniu. Ponieważ może się okazać, że będzie to zdecydowanie za mało. Banki do opłat kredytu gotówkowego doliczają również prowizje, opłaty przygotowawcze, ubezpieczenie, czy też opłaty za prowadzenie obowiązkowo zakładanego konta osobistego. Dlatego nie skupiaj swojej uwagi na wysokości oprocentowania, ale na Rocznej Rzeczywistej Stopie Procentowej.

Zapoznaj się z treścią umowy

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy, nawet jeżeli wygląda najbardziej kusząco spośród tych wszystkich, z jakimi wcześniej miałeś do czynienia, nie zapomnij o jej dokładnym przestudiowaniu. Musisz mieć gwarancję, że w czasie spłaty nie wypłyną żadne niespodziewane wydatki. W końcu to nie byłoby nie tylko nieprzyjemne uczucie, jeżeli koszty kredytu gotówkowego byłyby ostatecznie zdecydowanie wyższe, ale również mało odpowiedzialne względem Twojego osobistego budżetu.