Doradzamy - Pomagamy - Wspieramy

Dopasuj swój kredyt gotówkowy

Wybierz kwotę kredytu i okres kredytowania a my pokażemy tobie najtańsze i najlepsze kredyty gotówkowe do twoich warunków.

Kwota kredytu 0 zł

Okres spłaty kredytu 0 miesięcy

Nowy ranking promocyjnych kredytów gotówkowych

Dodano: 2017-08-24 06:08 post img

Często zdarzają się w naszym życiu takie sytuacje, kiedy niestety nasz domowy budżet nie jest w stanie podołać nowym wydatkom. Wtedy również jak na złość pojawiają się niespodziewane koszty, które nie mogą czekać na moment, aż na naszym koncie pojawią się pieniądze z tytułu naszego wynagrodzenia. Wtedy poszukujemy sposobów, które faktycznie podratują naszą sytuację finansową. Okazuje się, że wcale nie musi to być takie skomplikowane, czy też pociągać za sobą jakiekolwiek dodatkowe koszta.
Wystarczy rozejrzeć się za kredytami gotówkowymi, które wyróżniają się coraz korzystniejszymi warunkami. Na pewno nie musisz chodzić od jednej placówki bankowej do drugiej, co wiąże się nie tylko ze stratą czasu, ale i również pieniędzy. Dzisiejsze rozwiązania oraz narzędzia w postaci rankingów kredytów gotówkowych, wyróżniają się tym, że w ciągu kilku minut, wiesz jakie placówki bankowe powinny znaleźć się w zasięgu Twoich zainteresowań. To właśnie przeglądając tego typu zestawienia, nie będzie również najmniejszego problemu, by zauważyć, która oferta będzie nie tylko najtańsza, ale także najszybciej dostępna.

Na co zwracać uwagę podczas wyszukiwania najlepszej oferty

Zwykle przywykliśmy do tego, by sugerować się jak najniższym oprocentowaniem. Faktycznie zwykle jest to główny koszt zobowiązania. Ale z racji tego, że od pewnego czasu mamy do czynienia z wyjątkowymi niskimi stopami procentowymi Narodowego Banku Polskiego, wtedy jesteśmy zobowiązani do płacenia innych kosztów. W takim razie warto dowiedzieć się, na jakie inne aspekty, tak naprawdę powinniśmy zwracać swoją uwagę.

Oprocentowanie – już wiemy, że nie jest w chwili obecnej wysokie. Ponadto sugerowanie się najniższym oprocentowaniem, może doprowadzić nas do skorzystania z oferty pozornie promocyjnej. Ponieważ wszystkie pozostałe koszty będą dużo wyższe.

Prowizja – jest naliczana od wartości zaciąganego kredytu. Obecnie doskonałym przykładem na niskie oprocentowanie oraz bardzo wysoką prowizję jest Wypożyczka proponowana przez Eurobank. Faktycznie możemy zaciągnąć kredyt gotówkowy, z oprocentowaniem wynoszącym 0% w skali roku, ale prowizja już utrzymuje się na poziomie 10% od wartości zobowiązania.

Opłata przygotowawcza – coraz częściej omijana jest szerokim łukiem. Jednak jeżeli tylko dobrze się doszukamy, to jeszcze niektóre oferty wliczają ten koszt. Obecnie najlepszym przykładem jest kredyt 5% z gwarancją proponowany przez Alior Bank. W przypadku tego kredytu, osoby muszą zapłacić nie tylko oprocentowanie w wysokości 5% w skali roku, ale i również opłatę przygotowawczą utrzymującą się na poziomie 5% od wartości zaciąganej pożyczki. Do kosztów kredytowych w Alior Banku, nie dolicza się już jednak prowizji.

Ubezpieczenie – w przypadku kredytów gotówkowych, mamy do czynienia z nieobowiązkowymi ubezpieczeniami. Chociaż zdarza się również tak, iż niektóre placówki bankowe starają się skusić swoich Klientów na wykupienie konkretnej polisy, kusząc ich jednocześnie niższą prowizją lub korzystniejszym oprocentowaniem. Warto przekalkulować sobie, czy taka opcja na pewno będzie się opłacała.

Koszty okołokredytowe – do dodatkowych kosztów okołokredytowych, zaliczają się dokładnie wszystkie te, które nie są wliczane bezpośrednio do RRSO, czyli do Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Do takich kosztów zaliczają się między innymi koszty związane z prowadzeniem konta. Skąd się one biorą? Przede wszystkim z tego, iż niektóre banki oferują promocyjne kredyty, ale pod warunkiem założenia rachunku osobistego.

Maksymalny okres kredytowania – jest to okres, który pozwala zorientować się, w ilu maksymalnie ratach miesięcznych, będziemy mogli spłacić poszczególne zobowiązanie. Często im dłuższy okres kredytowania, tym bardziej można zawyżyć swoją zdolność kredytową. Ponieważ osoby mające mniejsze dochody, mogą pożyczyć określoną kwotę z dłuższym terminem spłaty.

Maksymalna wartość kredytu – w przypadku kredytów gotówkowych wynosi ona średnio 150 tys. złotych. Jednak bywają oferty, jak na przykład aktualna Wypożyczka, kiedy mamy do czynienia z kredytem o maksymalnej wartości wynoszącej tylko 20 tys. złotych.

Cel zadłużenia – oczywiście nie ma tutaj żadnych wątpliwości, iż jest on dowolny. We wniosku pod żadnym pozorem nie musimy podawać, dlaczego chcemy skorzystać właśnie z tego kredytu gotówkowego. Jednak w niektórych ofertach pojawia się propozycja zaciągnięcia kredytu również na spłatę wcześniejszych zobowiązań. W tym celu Klienci są przekonywani korzystniejszymi warunkami.

Wakacje kredytowe – jest to możliwość skorzystania z przesunięcia płatności, najczęściej jednej raty w ciągu całego roku. Nie każdy bank jednak stosuje takie rozwiązanie. Warto dowiedzieć się, czy można liczyć na takie rozwiązanie, szczególnie jeżeli w danym miesiącu będziemy mieli na swojej głowie zdecydowanie więcej wydatków, niż zwykle

Wcześniejsza spłata kredytu – osoby, które widzą perspektywę wcześniejszej spłaty kredytu gotówkowego, powinny się dowiedzieć, czy skorzystanie z tej opcji rzeczywiście jest możliwe. Ponadto cenną informacja jest także to, czy trzeba w związku z tym przywilejem

Sprawdź ile potrzebujesz

Na pewno w celu uniknięcia wszelkich nieprzyjemnych sytuacji związanych ze spłatą zadłużenia, jest tak naprawdę ocenienie ile rzeczywiście potrzebujemy pieniędzy. Ponieważ niestety mamy częstą tendencję do tego, by pożyczać zdecydowanie więcej, niż potrzebujemy. A jak wiadomo od zdecydowanie wyższej kwoty, doliczane są także znacznie wyższe opłaty.

Przeczytaj umowę zanim pożyczysz

Widzisz w rankingu kredytów gotówkowych ofertę, którą jesteś wręcz zachwycony. Na pewno z jednej strony czujesz swoistą presję, by jak najszybciej skorzystać z takiej oferty. Nie powinieneś zapominać o spełnieniu najważniejszego warunku, by na pewno kredyt gotówkowy przebiegł w spłacie bez żadnych niespodzianek. Zanim zdecydujesz się na wzięcie kredytu w wybranym banku, wcześniej mimo wszystko skup się na dokładnym przeczytaniu umowy.

Tylko świadome zadłużanie się będzie odpowiedzialne. Ponieważ dokonywanie wszystkich wyborów pod wpływem jakiejkolwiek presji, może ostatecznie okazać się dla Ciebie i Twoich bliskich bardzo niekorzystne.