Doradzamy - Pomagamy - Wspieramy

Dopasuj swój kredyt gotówkowy

Wybierz kwotę kredytu i okres kredytowania a my pokażemy tobie najtańsze i najlepsze kredyty gotówkowe do twoich warunków.

Kwota kredytu 0 zł

Okres spłaty kredytu 0 miesięcy

Sprawdź komu przysługują niższe opłaty związane z kredytem gotówkowym?

Dodano: 2017-08-24 05:08 post img

Może już wcześniej rzeczywiście miałeś okazję korzystać z kredytów gotówkowych, i niestety za każdym razem wydawało Ci się, że bardzo dużo przepłacasz. To mogło przyczynić się nawet do tego, że bardzo mocno zraziłeś się do tego typu produktów finansowych. Jednak niebawem przekonasz się do tego, że jednak możesz pożyczać pieniądze z banku, przy okazji za bardzo nie obciążając swojego portfela. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób powinno się tego dokonać, żeby na pewno nie pojawiały się nieprzyjemne niespodzianki w trakcie spłaty kredytu.

Najważniejszą cechą kredytów gotówkowych jest to, że posiadają one oczywiście ustalone koszty. Do nich najczęściej zaliczają się opłaty przygotowawcze, prowizje, ubezpieczenia, czy też opłaty związane z prowadzeniem konta bankowego. Jednak fundamentalnym kosztem w praktycznie każdym przypadku, jest oczywiście oprocentowanie nominalne. Wtedy jednocześnie zauważymy podstawową różnicę, iż kredyt gotówkowy, a także pożyczka pozabankowa w parabanku, są dwoma różnymi produktami finansowymi.

Warto jednak oczywiście dowiedzieć się, kiedy możemy skorzystać z dużo lepszych warunków, które przyczynią się do tego, iż nasze zadłużenie nie będzie takie duże.

Kredyty oferowane stałym i nowym Klientom

Pomijając już fakt, iż bardzo często spoglądamy na ranking kredytów gotówkowych, to warto zastanowić się kto może liczyć na korzystniejsze warunki. Czy to będzie nowy, czy może jednak stały Klient. Rzeczywiście przeglądając reklamy, a nawet bardziej szczegółowe oferty, możemy się przekonać, iż właśnie to nowi Klienci mogą liczyć na zdecydowanie bardziej promocyjne warunki. Jednak są oni kuszeni tym, żeby założyć przy okazji konto bankowe. To może doprowadzić ich do zyskania jeszcze niższe oprocentowania, niż byłoby ono proponowane stałym Klientom.

Nowi Klienci często mogą liczyć jeszcze na korzystniejsze warunki, korzystając z innych produktów finansowych. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy jednak zapominać o tym, iż kredyt gotówkowy bywa dość specyficznym produktem. Na przykład wiele placówki bankowe proponują dużo niższe koszty, nie nowym, ale stałym Klientom. Czyli jeżeli ktoś prowadzi konto bankowe i sumiennie wpłaca tam określoną kwotę w skali miesiąca, staje się dla banku bardziej wiarygodny, niż osoba, która dopiero będzie miała sprawdzaną zdolność kredytową.

Czasami bywa nawet tak, że bank nie ogłasza oficjalnie żadnych konkretnych warunków dla stałych Klientów. Jednak gdzieś na dole oferty znajduje się dopisek, iż istnieje możliwość negocjacji kosztów. Wtedy na pewno warto spróbować rozmawiać o zdecydowanie korzystniejszych warunkach. Stali Klienci mają również zdecydowanie łatwiejszą drogę, jeżeli chodzi o próbę pozyskania kredytu gotówkowego. Ponieważ często w tym celu wystarczy wyciąg z konta za ostatnie kilka miesięcy. Wtedy nie trzeba ubiegać się o pokazanie zaświadczenia o swoich dochodach, do czego są zobowiązani nowi kredytobiorcy.

Zdolność kredytowa to podstawa

Zastanawiasz się również, w jakich jeszcze okolicznościach możesz liczyć na korzystne oprocentowanie? Warto w tym momencie wymienić na pewno kredytobiorców, którzy posiadają zdolność kredytową, która jest po prostu bez zarzutu. Ponadto bardziej wiarygodnym Klientem będzie osoba, która już ma na swoim koncie spłacone w terminie zobowiązanie. Jest to podstawa ku temu, że nie tylko inny bank udzielił nam kredytu, ale również nie mieliśmy najmniejszych problemów z jego uregulowaniem w wyznaczonym terminie.

Jak budować taką dobrą historię kredytową? Starając się o kredyt gotówkowy na zdecydowanie większą sumę, pomyśl wcześniej o zbudowaniu dobrej historii poprzez zaciągnięcie niewielkiej pożyczki lub nawet wzięciu drobnego sprzętu na raty. W ten sposób nie będziemy musieli się obawiać, że nagle będziemy mało wiarygodni, chociaż oczywiście posiadamy odpowiednią zdolność kredytową.

Warto ubezpieczać kredyt

Kolejną wskazówką na to, żeby jeszcze sprawnie obniżyć koszty kredytu gotówkowego, jest jego ubezpieczenie. Ponieważ wykupienie niedrogiej polisy sprawia, iż w razie różnych zdarzeń i tak kredyt gotówkowy zostanie spłacony. Banki zachęcają do ubezpieczania zobowiązania, jednocześnie oferując w zamian dużo niższe oprocentowanie lub prowizję. Warto oczywiście sobie przekalkulować, która wersja nam się opłaci. Chociaż tak naprawdę zaciągając kredyt gotówkowy na bardzo dużą sumę, jednocześnie na maksymalny okres czasu, nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co przyniesie nam życie. Dlatego z pozoru takie ubezpieczenie, może tak naprawdę uratować naszą sytuację finansową przez bardzo dużym zadłużeniem.