Doradzamy - Pomagamy - Wspieramy

Dopasuj swój kredyt gotówkowy

Wybierz kwotę kredytu i okres kredytowania a my pokażemy tobie najtańsze i najlepsze kredyty gotówkowe do twoich warunków.

Kwota kredytu 0 zł

Okres spłaty kredytu 0 miesięcy

Unikamy dodatkowych kosztów przy kredycie gotówkowym

Dodano: 2017-08-01 06:08 post img

Znalezienie taniego, oraz opłacalnego kredytu gotówkowego, to na pewno nie lada wyzwanie. Jeżeli jednak skorzystasz z rankingu kredytów gotówkowych, a także przy okazji będziesz sugerować się kilkoma poniższymi wskazówkami, to na pewno szybko okaże się, że dana oferta będzie dla Ciebie jak najbardziej korzystna.

Na pewno na samym początku warto określić swoje oczekiwania. Ponieważ nie zawsze okazują się one takie jasne. Jeżeli nie wiesz dalej jaka kwota mogłaby Cię całkowicie usatysfakcjonować, to warto ocenić na co chcesz przeznaczyć pożyczone pieniądze. Może spotkały Cię niespodziewane wydatki? Może planujesz bardziej luksusowy urlop? Takie oraz wiele innych przedsięwzięć na pewno wyróżnia się przede wszystkim tym, że w każdej chwili można mniej więcej oszacować swoje finansowe potrzeby.
Posługiwanie się rankingiem kredytowym w poszukiwaniu najlepszego produktu finansowego, również będzie jak najbardziej strzałem w dziesiątkę. Przede wszystkim, będzie zdecydowanie łatwiej określić również termin spłaty, na jaki maksymalnie możesz się zgodzić. Wtedy nie będzie żadnego problemu z tym, by ocenić, w przypadku jakiego produktu przepłacisz, a który kredyt gotówkowy mimo wszystko wyjdzie najtaniej.

Dowiedz się, czym jest kredyt gotówkowy

Żeby znaleźć naprawdę korzystny dla siebie kredyt gotówkowy, w pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, czym ten produkt finansowy naprawdę jest. Dzięki temu poznasz na jakich warunkach jest on zaciągany, a także na jakie wskaźniki powinieneś zwracać szczególną uwagę, by na pewno nie przepłacić.

Najczęściej zwracamy swoją uwagę na oprocentowanie nominalne. Jak wiadomo, w danej chwili nie może przekroczyć ono czterokrotności stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego. Dlatego póki co, nie może ono być wyższe, niż 10%. Ale oczywiście nie można uznawać tego za stały wskaźnik, ponieważ w każdej chwili może być on na innym poziomie. Wszystko tak naprawdę zależy od Rady Polityki Pieniężnej.

Na pewno powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić szczególną uwagę na oprocentowanie nominalne danego produktu finansowego. Do dodatkowych kosztów doliczana jest także prowizja, oraz opłata przygotowawcza. Coraz mniej banków wymaga od swoich Klientów, by Ci zdecydowali się na obowiązkowe ubezpieczenie. Raczej może ono być wykupione dobrowolnie. Jednak podjęcie się dodatkowego ubezpieczenia może przynieść korzyści w postaci na przykład dużo niższej prowizji.

Wiadomo jest, że Klienci nie zwracają uwagi tylko na koszty kredytowe. Ważne są także inne aspekty. Sprawdź, czy oprocentowanie przez cały okres umowy na pewno będzie stałe, czy może jednak zmienne. W drugim przypadku może się już okazać, że będziemy ponosili ryzyko podwyżek. Co może znacznie podwyższyć koszty kredytowe.

Sprawdź także maksymalny okres kredytowy. Mianowicie dla osób, którym będzie zależeć na zwiększeniu swojej zdolności kredytowej, to warto poszukać produktu z dłuższym terminem spłaty. Co prawda ostatecznie bank otrzymuje zdecydowanie więcej, jednak my możemy nasze rozwiązanie rozbić na dużo niższe raty w skali miesiąca.

Do kolejnych interesujących nas szczegółów zalicza się także maksymalna kwota kredytu. Na pewno na ten aspekt zwracają uwagę przede wszystkim kredytobiorcy, których interesują bardzo duże kwoty. Chcesz pożyczyć co najmniej 150 złotych, to już musisz mieć świadomość tego, iż nie w każdej placówce bankowej otrzymasz taką propozycję.

Ciekawą kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, jest również zgoda współmałżonka. Często konkretne banki oczekują takiej zgody w chwili wzięcia większych kwot kredytu gotówkowego. Praktycznie w każdej ofercie umieszczona jest granica, która nie wymaga takiego dokumentu.

Zaświadczenie o dochodach lub brak tego dokumentu, jest również niezwykle istotnym aspektem. Czemu zwracamy na tę kwestię tak dużą uwagę? Przede wszystkim jesteśmy zainteresowani tym, jeżeli nie mamy umowy o pracę, ale pozyskujemy fundusze z innych źródeł. Wykonujemy wolny zawód, posiadamy umowę o dzieło lub umowę zlecenie. Inne osoby mogą prowadzić własną firmę. Warto wczytać się w warunki uzyskania takiego kredytu gotówkowego szczególnie, jeżeli mogą nas wykluczyć od pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Wtedy nie będziemy tracić czasu na konkretny bank, ale po prostu poszukamy innej placówki. Czasami można skorzystać z bardzo komfortowej sytuacji, kierowanej szczególnie do stałych Klientów. Ponieważ im banki zdolność kredytową sprawdzają na podstawie wyciągu z rachunku osobistego.

W tej chwili najlepszym kredytem gotówkowym jest Eurobank. Ponieważ oprocentowanie wynosi 0% w skali roku. Za to Klienci ponoszą koszty związane z prowizją, utrzymującą się na poziomie 10% od wartości kredytu. Maksymalna kwota, jaką można pożyczyć, niestety nie jest taka wysoka i dla niektórych osób może okazać się za mało satysfakcjonująca. A wynosi dokładnie 20 tys. złotych. Natomiast maksymalny okres spłaty kredytu wynosi 60 miesięcy.

Warto dodać, że w celu otrzymania kredytu gotówkowego, należy przedstawić zaświadczenie o zarobkach. Produkt finansowy dostępny jest w równych ratach miesięcznych. Natomiast poszukując kredytu gotówkowego, który pozwoli na pożyczenie zdecydowanie większej kwoty, na pewno ciekawą propozycję przedstawi kredyt gotówkowy w BGŻ BNP Paribas. W tym przypadku mowa jest o maksymalnej kwocie wynoszącej nawet 150 tys. złotych. Jednocześnie maksymalny okres kredytowania wynosi 84 miesiące.
W przypadku tego produktu finansowego, oprocentowanie wynosi 5,49% w skali roku, natomiast prowizja 2,90% od wartości pożyczonej kwoty. Tutaj Klienci na szczęście nie muszą płacić żadnej opłaty przygotowawczej. Jedynie trzeba liczyć się z pewnymi warunkami, które na przykład dotyczą dołączenia zgody współmałżonka dla kredytu w wysokości powyżej 20 tys. złotych.

Teraz widzisz, że do wyboru masz wiele różnych produktów bankowych, które różnią się między sobą poszczególnymi kryteriami. Jest to niezwykle istotne, ponieważ każdy Klient ma prawo stawiać swoje indywidualne oczekiwania. Dla jednych osób będzie się liczyło, by rata była jak najniższa, natomiast dla innych ważne będą inne kryteria. Nie można zapominać jednak o aktualnym sprawdzaniu rankingów kredytowych, ponieważ oferty banków dość często ulegają zmianom.