Doradzamy - Pomagamy - Wspieramy

Dopasuj swój kredyt gotówkowy

Wybierz kwotę kredytu i okres kredytowania a my pokażemy tobie najtańsze i najlepsze kredyty gotówkowe do twoich warunków.

Kwota kredytu 0 zł

Okres spłaty kredytu 0 miesięcy

Czy warto brać kredyt na lato?

Dodano: 2017-10-05 04:10 post img

Niezależnie od tego, czy jest zima, jesień, czy też wiosna – lubimy często planować z nieco większym wyprzedzeniem. Szczególnie jeżeli chodzi o planowanie swojego wypoczynku. Dlatego jeżeli siedzisz w nudnej pracy, nie masz co ze sobą zrobić w wolnym czasie, kiedy za oknem pogoda nie dopisuje, to przeglądasz namiętnie kolejne oferty biur podróży. Przecież nikt Ci nie zabroni, by wykupić szaloną wycieczkę Last Minute w promocyjnej cenie i wyjechanie na drugi koniec świata.

Jest to oczywiście doskonałe rozwiązanie na wypoczynek, szczególnie ten spontaniczny. Jednak jeżeli takie plany pozostają zawsze planami, ponieważ nie możesz pozwolić sobie z powodów swoich finansów, to jednak warto zastanowić się nad wzięciem kredytu gotówkowego. Najwyraźniej zawsze znajdziesz wiele innych wydatków, które będą ważniejsze od Twojego wypoczynku.

Czy mam szansę na kredyt?

Takie pytanie pojawia się w chwili, gdy jeszcze nigdy nie miałeś okazji korzystać z kredytu gotówkowego. Tak naprawdę nie zaszkodzi, byś spróbował złożyć wniosek w wybranym przez siebie banku. Nie powinieneś mieć większych problemów z otrzymaniem kredytu gotówkowego, jeżeli posiadasz dobrą historię kredytową, a także bank wyliczy Ci odpowiednią zdolność kredytową. Nie zapominaj o tym, że niektóre banki mogą wymagać od Ciebie zaświadczenia o dochodach. Chociaż niektóre placówki, mogą tak naprawdę oczekiwać wyłącznie wyciągu z konta bankowego, jeżeli ubiegasz się o niezbyt wysoką kwotę.

Korzystaj, póki się opłaca

Obecnie kredyty gotówkowe posiadają bardzo dużą przewagę w porównaniu do innych produktów finansowych. Szczególnie korzystnie wypadają na tle pożyczek pozabankowych, które faktycznie charakteryzują się bardzo wysokimi kosztami, nie mówiąc już o opłatach naliczanych, gdy spóźnimy się ze spłatą swojego zobowiązania.

Aktualnie możemy liczyć na niskie oprocentowanie nominalne, które wynosi 10%. Jak wiadomo, jest to wskaźnik uzależniony od stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Pozostałe placówki bankowe oferujące kredyty nie mogą naliczać oprocentowania wyższego, niż czterokrotność stóp procentowych NBP.

Oczywiście to nie oznacza, że jeżeli złożymy wniosek o kredyt gotówkowy w każdym banku, to wszędzie otrzymamy takie same oprocentowanie. Gdyby to było takie proste, nie moglibyśmy mówić wtedy o konkurencyjności ofert. Niektóre banki wręcz się starają przyciągnąć Klientów bardzo niskim oprocentowaniem. Jednak w zamian doliczają wysoką prowizję bądź opłatę przygotowawczą.

Jak uniknąć wzięcia kredytu gotówkowego, który okaże się mało korzystny dla nas? Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zestawienia tych produktów finansowych. Zobaczysz jakie RRSO występuje w rekomendowanych kredytach gotówkowych. Na pewno będzie Ci zdecydowanie łatwiej podjąć słuszną decyzję.

W takim razie nie pozostaje nic innego, jak ponowne przystąpienie do poszukiwania wymarzonej wycieczki. Dzięki temu oszacujesz mniej więcej ile pieniędzy potrzebujesz, by wyjazd zaliczał się do udanych. Wrażenia będą zaliczać się do niezapomnianych!